Úvod » Soutěž » 2014/15 1. třída skupina A

8. kolo - zápas proti FC Real 8

publikováno 07.11.2014

FC Marťans 2:2 FC Real 8       (st 5.11.14 20:00 - Háje)

V osmém kole jsme se utkali s týmem, který na tom byl bodově stejně jako my a dělil se s námi o první místo v tabulce. Po zkušenosti z minulého kola s týmem Comes Koříše jsme očekávali další velmi těžké utkání a v tichosti se jen modlili, aby nám soupeř na začátku zápasu zase nerozdal permanentky na kolotoč. Od začátku se však průběh utkání odehrával zcela jinak a po většinu zápasu jsme byli herně lepším týmem s větším množstvím zahozených šancí. Bohužel, na výhru to nestačilo a nakonec jsme byli rádi alespoň za remízu.

Zápas jsme začali velice aktivně a v průběhu prvních 10 minut si vytvořili několik slušných akcí se zakončením. Po této desetiminutovce se nám podařilo jít do vedení. když L. Martinák po hezké narážečce vsítil branku. 1:0. Hosté se však po tomto gólu vzpamatovali, vystrčili růžky a při jedné akci se jim s trochou štěstí podařilo vyrovnat. O poločase jsem šli za lajnu za stavu 1:1. Ve druhém poločase jsme začali podobně jako v prvním. Soupeř už byl ale rozehřátý a důsledně bránil. Po několika neproměněných šancí jsme začali být nervózní z nerozhodného stavu a zkoušeli jsme se tlačit víc a víc dopředu.  Přestali jsme myslet na "zadek" a soupeř toho začal využívat. Dostal se do několika slibných šancí, v nichž nám naštěstí pomohl náš gólman. Zhruba po 15 minutách dobývání ve druhém poločasem přišla ledová sprcha. Po rychlé prohazovačce našich obránců se soupeř dostal po straně před brankaře a umístěnou střelou skóroval na 1:2. Tři minuty před koncem jsme zkusili štěstí s pěti hráči v poli, ale přes důslednou obranu hostů se nám nedařilo vytvořit si kloudnou akci. 2 minuty před koncem jsme díky akumulovaným faulům zahrávali pokutový kop. K míči se postavil náš nejlepší střelec, Luboš Martinák a... trefil letícího holuba nad sítí za brankou. Už, už to vypadalo na smolnou porážku, když jsme zahrávali poslední rohový kop. Přihrávku z rohu dostal Marián Gál. Hodil si to na pravačku, vystřelil a trefil "božské varle" Pavla Synka. Balón díky tomu změnil směr a doputoval za brankovou čáru. Hned potom rozhodčí utkání ukončil. Stav zápasu tedy 2:2.

branky Marťans: Luboš Martinák, Pavel Synek

sestava: M. Mottl, L. Martinák, M. Dykas, P. Synek, S. Vladař, M. Gál, J. Martinák